Terraqua

Terárium po 3. měsících

IMG 2040

20.05.2014, Autor článku: Petr
Hadi Ještěři Chameleoni Želvy Obojživelníci Bezobratlí Nemoci & Prevence Technika a vybavení

 

Před více jak třemi měsící jsem založil terárium a vložil video, kde je vidět krok za krokem postup vybavení. Nyní bych se s Vámi chtěl podělit o několik dojmů. Do terária jsem doposud neumístil žádného živočicha a jedná se tedy prozatím o čistě rostlinné terárium. Jak jsem psal již minule, použil jsem nejen rostliny zakoupené v zahradnictví, ale i mechy, lišejníky, kořeny a větve z naší přírody. Předpokládal jsem, že se mechy a především lišejníky dlouhodobě neudrží, ale k mému překvapení se jim daří velice dobře. Dokonce je vidět, že se rozrůstají. Plíseň se nevyskytla a daří je i orchideím, o kterých jsem si myslel, že odejdou jako první.

O pravidelnou závlahu se stará rosící systém od firmy EXO-TERRA RS400, který vytváří velmi jemnou vodní mlhu. V teráriu mám 2 trysky, které bohatě stačí na zvlčení všech koutů terária. Teplotu v teráriu mám běžnou pokojovou, tedy cca 21°C. Během dne rostlinám nesvítím, neboť terárium je umístěno v místnosti, kam dopadá velké množství denního světla. Když si chci terárium rozsvítit i v pozdějších hodinách, kdy je již tma, používám, stejně jako v ostatních teráriích žárovku Natural light, která nabízí velmi vysoký výkon a podání denního světla.

Takto zařízené terárium může,být inspirací i pro ty, kteří žádné živočichy chovat nechtějí a chtějí pouze kousek přírody do svého domova. Údržba je minimální a radost z výsledku k nezaplacení. 

 

6

7

4

5

8

9

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

poslat na e-mail

Související články

 • Tabulka - Jak vybrat správnou UVB žárovku do terária

  Jak vybrat správnou UVB

 • Terraqua na Facebooku

  Vážení chovatelé a všichni, kdo se o chovatelství akvarijní a terarijních živočichů zajímáte. Terraqua je od dnešního

 • Terária podle druhu biotopu

  Terária podle druhu biotopu

  Terária podle biotopu

 

Poslat na email

úspěšně odesláno na váš email

Upravit inzerát

Nesprávné přihlašovací údaje

Smazat inzerát

Nesprávné přihlašovací údaje

Odeslání inzerátu

Váš inzerát byl odeslán ke schválení administrátorem