Terraqua

Novinky EXO-TERRA - Vodopád Exo Terra Waterfall

ExoTerra-Pt2914-Pebble Waterfall-P-International

10.10.2014, Autor článku: Petr

Na trhu je nyní několik novinek od firmy EXO-TERRA. Na výstavě INTERZOO v Norimberku byla představena řada novinek, které se nyní dostali i na náš trh. Jedná se především o novou řadu vodopádů, krmítka a několik úkrytů.


                     IMG 3206.JPG

IMG 3207.JPG


Nejdříve se podíváme na vodopády.


Vodopád Exo Terra Waterfall malý, Vodopád Exo Terra Waterfall střední a Vodopád Exo Terra Waterfall velký

Jedná se o produkty, které jsou vhodné pro zajištění pitného režimu a napomáhají i k udržování vlhkosti v teráriích. Nejčastěji budou tedy používány v tropických a subtropických teráriích. Velká část plazů nerada přijímá stojatou vodu a proto je pro ně tekoucí voda ideální variantou. Jedná se o zařízení s uzavřeným okruhem vody, kdy tekutina je čerpána pomocí čerpadla do horní části vodopádu. K dispozici jsou 3 velikosti. Nejmenší provedení má rozměry cca 20x23cm, střední 22x28cm a největší 25x34cm.

ExoTerra-PT2910-Pebble Waterfall-P-InternationalExoTerra-PT2912-Pebble Waterfall-P-International ExoTerra-Pt2914-Pebble Waterfall-P-International


Předchozí řada vodopádů měla jiný design a nyní vodopády vypadají jako složené z kamenů – oblázků. Změna vzhledu koresponduje i s ostatními novými produkty, kde design a zabarvení je podobné. Když jsem viděl vodopády poprvé, tak se mi více líbila předchozí řada. Přišla mi více přírodní. Na nový design jsem si ale rychle zvykl a v kombinaci s dalšími produkty vypadá v teráriích dobře. S odstupem času hodnotím současný design jako hezčí. Dále musím uznat, že i kvalita provedení je lepší. Jednotlivé díly do sebe dobře pasují a i při delším testování se mi nestalo, že by sákly. U předchozí řady se mi to stávalo. Jak jsem již psal, okruh je uzavřený a tak je třeba čas od času vodu vyměnit. Uvnitř se také může schovávat nezkrmený hmyz. Pro menší plazy a obojživelníky je vhodné umístit uvnitř do vody kameny, aby nedošlo k utopení.


Údržba vodopádů je velmi snadná. Stačí rozebrat jednotlivé části, vyčistit a znovu složit.


                Vod1.JPG Vod2.JPG Vod3.JPG Vod4.JPG Vod5.JPG


Celkově tuto novinku hodnotím kladně, funguje tak jak má a doposud jsem nenašel nic, co by mi vadilo. Snad jen to, že hadička je uvnitř v horní části opět přilepená k vodopádu a tak je její výměna složitější. Zpuchření ale hrozí až po dlouhé době používání, takže nic dramatického.


Vodu je vhodné používat odstátou nebo použít některý z prostředků na odstranění nežádoucích látek. Např. Aquatize. Do střední a velké varianty je možné umístit i mlhovač, který vytváří efektní studenou mlhu.


Pro porovnání změny v designu: - předchozí generace vodopádů

    PT2907 anwendung


V dalším článku Vás seznámím s dalšími novinkami značky EXO-TERRA.


Hodně chovatelských úspěchů.


Petr
Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

poslat na e-mail
 

Přihlášení k odběru newsletterů

Váš email byl přidán

Poslat na email

úspěšně odesláno na váš email

Upravit inzerát

Nesprávné přihlašovací údaje

Smazat inzerát

Nesprávné přihlašovací údaje

Odeslání inzerátu

Váš inzerát byl odeslán ke schválení administrátorem