Terraqua

LÉTO S FAUNABOXEM

25.06.2015, Autor článku: Petr


LÉTO S FAUNABOXEM a se SOUTĚŽÍ!!!

 

 BANNER FAUNABOX

 

Konečně tu máme léto. Od dětství trávím léto nejraději v přírodě. Moc rád si vzpomínám, jak jsme chodili s dědou nebo s mým nejlepším kamarádem do lesa a na louku, pozorovali naši jedinečnou faunu a flóru a měli velkou touhu si kousek přírody odnést i domů. Do zavařovacích sklenic jsme dávali hlínu, mechy, rostliny, větvičky a připravovali tak krátkodobé ubikace pro drobný hmyz. Brouky jsme poté pozorovali, dělali si zápisky kolik toho který cvrček sežral, kde se nejvíce zdržuje, co mu chutná nejvíce. Po krátkém pozorování jsme je opět vypouštěli do míst, kde jsme je našli. Nyní mám pětiletého syna a díky němu si znovu připomínám tato letní dobrodružství, které nyní sdílíme společně.

Minulý rok jsme se vydávali na celodenní výlety. Vybaveni svačinou a foťákem jsme hledali houby, lesní plody a především živočichy. Některé druhy jsem si ještě pamatoval z přírodovědných kroužků, ale velkou část jsme si potom vyhledávali doma podle atlasu. V tu chvíli jsem si vzpomněl na zavařovací sklenice. Tento druh příbytků, byť provizorních, nebyl úplně dle mých  představ.


Kuba.JPG


Naštěstí již v současnosti můžeme zavařovací sklenice vyměnit za něco jiného. Např. za moc hezké chovné plastové krabičky, kterým se říká faunaboxy. Jedná se o průhledné plastové krabičky různých rozměrů, které mají víčka s mřížkou pro přístup vzduchu a dvířka pro snadnou manipulaci. Tyto chovné boxy se používají především jako dočasné příbytky pro nově zakoupená terarijní zvířata, pro mláďata nebo jako krabičky pro krmný hmyz. Jsou ideální k tomu, aby jste si je společně s dětmi zařídili podle vlastní fantazie. Pokud zvolíte správné rostliny, tak se jim bude při pravidelné péči dařit a vytvoříte si první fungující terárium, které bude vaším vstupem do světa teraristiky.


leták kopie MINI


Během celého léta budu na www.terraqua.cz a facebook terraqua vkládat příspěvky a fotky z našich výletů a doufám, že pro vás budou také inspirací. I krátký výlet můžete pojmout jako dobrodružství, jako expedici do divočiny, ze které si odnesete nejen spoustu zážitků, ale i nové informace, které můžete doma společně prohlubovat pomocí informací z dostupné literatury nebo internetu. Pamatujte prosím na jednu velmi důležitou věc. Většina našich živočichů je chráněná a není tedy možné je odchytávat. Velký důraz kladu především na obojživelníky a plazy, které raději pozorujte ve volné přírodě. Faunabox používejte jen jako krátkodobý domov např. pro bezobratlé živočichy – hmyz, plži apod.

Věřím tomu, že pokud budeme trávit více času v přírodě, pokud se budeme společně se svými dětmi vzdělávat a poznávat naši přírodu, tak si zajistíme nejen nezapomenutelné vzpomínky a zážitky, ale pochopíme důležitost ochrany přírody. A příroda se chrání mnohem lépe, když ji dobře známe.

 

Kobylka.JPG

 

Léto je tu, užívejte si jeho krásy! Budu moc rád, když se o své zážitky podělíte i s námi. Zasílejte fotky z vašich výletů, můžete nám poslat dopis z vaší expedice, video nebo třeba i fotku faunaboxu, který jste dle vlastní fantazie zařídili. Všechny příspěvky budu průběžně vkládat na naše společné stránky (web a facebook) a vy se tak stanete našimi redaktory. 


 

                   Léto s faunaboxem


A NYNÍ SOUTĚŽNÍ OTÁZKA!!!


TIPNĚTE, KOLIK SE PRODALO ZA OBDOBÍ 1.7.2014 - 31.8. 2015 FAUNABOXŮ A BREEDING BOXŮ ZNAČKY EXO-TERRA V ČESKÉ REPUBLICE A SLOVENSKÉ REPUBLICE.


TEN, KDO BUDE NEJBLÍŽE, ZÍSKÁVÁ KOMPLETNĚ ZAŘÍZENÉ EXO-TERRA TERÁRIUM DESERT HABITAT KIT 45X45X45cm (pokud bude více vítězných tipů, hlavní cenu vyhrává ten, kdo dříve zaslal svoji odpověď).


Tipujte na facebook TERRAQUA a nezapomeňte, že jednou z podmínek je označení LIKE stránky TERRAGUA.  VY, kteří jste již přáteli FB stránek Terraqua můžete pouze a jenom tipovat, do soutěže jste zařazeni automaticky.


Výsledky soutěže budou zveřejněny v první týdnu měsíce září.

 Hodně štěstí.


 https://www.facebook.com/pages/Terraquacz/291501011010272?ref=aymt_homepage_panel


Krásné léto.


Petr
Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

poslat na e-mail
 

Přihlášení k odběru newsletterů

Váš email byl přidán

Poslat na email

úspěšně odesláno na váš email

Upravit inzerát

Nesprávné přihlašovací údaje

Smazat inzerát

Nesprávné přihlašovací údaje

Odeslání inzerátu

Váš inzerát byl odeslán ke schválení administrátorem