Terraqua

Akvárium Marina SPLASH - Test

11.03.2015, Autor článku: Petr


Akvárium Marina SPLASH - test

 

Novinka - Marina Splash akvárium je malé 15 litrové akvárium, které se hodí do dětských pokojů, obýváků, ložnic a kanceláří. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že po několikahodinové práci na PC je moc příjemné se na chvíli zadívat na kousek přírody. Malé terárium nebo akvárium na stole je skvělý prostředek k odreagování. Toto akvárium je dle výrobce k tomu určené.

 

 

SPLASH/marina splash banner rounded final

 

 

Konstrukce


Celý akvarijní set je vyroben z průhledného akrylátu a bílého plastu. Rozměry jsou 38x44x23cm. Nádrž je oválného tvaru a do akvária je vidět ze všech stran kromě zad, kde je umístěn filtr. Bílý plast je z přední části potištěn zeleným motivem pozadí. Případná výměna pozadí není možná, dokáži si však představit nalepení jiného vzoru nebo 3D pozadí imitujícího přírodní struktury (např. kámen apod.). Vše záleží na cítění zákazníka. Tyto úpravy je však nutné vytvořit svépomocí, podpora výrobce k těmto úkonům není. V spodní části bílého plastu je nasávání vody do filtru. Ve stejných barvách je ji vrchní kryt, který obsahuje integrované LED osvětlení. Dno akvária má v prostřední části prolis, který umožňuje umístění písku či kamínků pouze do této části.


      SPLASH/SPLASH 1 SPLASH/SPLASH 8


Vrchní kryt se snadno otevírá vysunutím. V krytu je integrované LED osvětlení, které má přepínač do poloh denní svícení – vypnuto – noční svícení. Denní LED diody (10x) dodávají dostatečné osvětlení, noční režim zajišťuje jedna modrá led dioda. Zadní část krytu obsahuje výklopné víko, které umožňuje přístup do části s filtračními médii.


Oběh vody zajišťuje integrované a tiché čerpadlo. Součástí balení jsou 2 filtrační náplně. Kromě filtrační vaty, která zajišťuje mechanickou a po usídlení nitrifikačních bakterií i biologickou filtraci, je v náplni obsaženo aktivní uhlí a zeolit. Aktivní uhlí společně se zeolitem pomáhá odstraňovat škodlivé a nežádoucí látky z vody a zajišťují chemickou fázi filtrace. Tato média jsou dostupná jako náhradní výměnné náplně. Do střední části je možné umístit topítko nebo je zde místo pro hrubší molitan pro zvýšení objemu filtrační kapacity.

 

      SPLASH/SPLASH2 SPLASH/SPLASH3 


Délka kabelu je dostatečně dlouhá a spotřeba energie díky malému čerpadlu a Led osvětlení je velmi dobrá.

 

     SPLASH/SPLASH4  SPLASH/SPLASH5

 

    SPLASH/SPLASH6  SPLASH/SPLASH7

 

 

Marina Splash patří mezi akvarijní sety pro začínající akvaristy a je vhodná na seznámení se s kouzlem akvaristiky. Profesionální chovatel si tento set samozřejmě nekoupí, ale pro něj ani není určen. Je vhodnou alternativou za bettária a díky svému objemu 15 litrů se dá i osadit i jinými rybkami než je pouze bojovnice (platy, rasbory, neonky, paví očka apod). Děti z tohoto setu budou nadšené, design je zajímavý a hravý.  Pro dospělou část si do kanceláře či obýváku dokáži spíše představit produkty jako Fluval Edge nebo Fluval CHI, ale to je jen otázkou názoru.


 

   SPLASH/Splash9Hodně chovatelských úspěchů.

  

PetrLíbil se vám tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

poslat na e-mail
 

Přihlášení k odběru newsletterů

Váš email byl přidán

Poslat na email

úspěšně odesláno na váš email

Upravit inzerát

Nesprávné přihlašovací údaje

Smazat inzerát

Nesprávné přihlašovací údaje

Odeslání inzerátu

Váš inzerát byl odeslán ke schválení administrátorem